Vysušovanie vlhkého muriva
Potrebujete odstrániť vlhkosť v dome , chate , pivnici , byte ? Môžeme to urobiť rôznymi lacnejšími aj drahšími spôsobmi realizujeme vysúšanie múrov v dome , byte , pivnici na chalupe / aj odstránenie vlhkosti v dome , byte , chalupe a iných priestoroch / . Vysušovanie múrov robíme spôsobmi : Podrezávanie domu alebo múrov , drenážovanie obvodu domu alebo chalupy spolu s odvedením vody od domu , injektáž múrov , zamedzenie priesaku vlhkosti z múrov nanesením sanačnej omietky , hydroizolácia podlahy aj stien domu / chalupy / , malú aj veľkú rekonštrukciu domu , bytu , chalupy / stavba z ytongu , omietky , sieťkovanie , pokladanie obkladu aj dlažby , montáž sadrokartónových stropov , fasády viac informácií nájdete aj na našej webovej stránke / uvedená v mene inzerenta / . Všetky hydroizolačné práce robíme v rámci celej Slovenskej republiky samozrejme dopravu neučtujeme. Kalkulácia aj poradenstvo je bezplatné.
Vysušenie domu je pre majiteľa a jeho obyvateľov dosť nepríjemný problém. V prvom rade však treba rozlišovať či sa jedná o vysušovanie domu po jednorázovom zavlhnutí stien alebo či zvlhnutie je trvalého rázu, teda murivo vlhne od základov neustále. Vysušenie múrov je možné urobiť viacerými spôsobmi a pre rozhodnutie a výber vhodného spôsobu odporúčame najprv objednať vykonanie obhliadky objektu a konzultáciu s naším technikom pri ktorej sa namieste upresní spôsob prác a termíny konkrétne podľa vzniknutej situácie. Naša firma sa týmito prácami zaoberá dlhodobo a máme k dispozícii všetky potrebné prístroje a materiál . Vysušovanie múrov spravidla robíme postupne po častiach, odspodu, napr. keď je zavlhnutý suterén tak sa začína od suterénu. Vysušovať steny je možné vhodným rozmiestnením ohrievacích panelov okolo stien a tie intenzívne zohrievať pri dostatočnom vetraní aby sa v krátkej dobe vlhkosť odparila. Ďalším spôsobom ktorý v praxi používame je takzvané mikrovlnné vysúšanie muriva. Tento spôsob je vhodný na vysušovanie akéhokoľvek druhu muriva i drevených stavieb, má vysokú účinnosť a okrem vysušenia stavebného materiálu spoľahlivo likviduje všetky baktérie, pliesne s huby ktoré pri dlhodobom zavlhnutí domov vznikajú. Tento spôsob je lacný, ekologický, neškodný a účinný. Pôsobením mikrovĺn sa materiál zohrieva zvnútra a nie prestupom tepla z jeho povrchu. Cez suché murivo mikrovlny len prechádzajú a nič sa z murivom nedeje k vysušovanie dochádza len u zavlhnutého muriva a preto je spôsob veľmi šetrný k ostatnému murivu. V závislosti od konkrétnej situácie je možné tieto spôsoby i kombinovať. Trvalé vysušenie domu je možné zabezpečiť inštaláciou vetranej fasády. Pri tomto spôsobe dochádza k dodatočným murárskym prácam spojeným s inštaláciou. Vetraná fasáda je dvojplášťová konštrukcia pozostáva z nosnej steny a zo zavesenej viditeľnej fasádnej steny medzi ktorými je medzera v ktorej dochádza k cirkulácii vzduchu a tým je odvádzaná vlhkosť z muriva.
Výhodou je že dvojplášťová konštrukcia nemusí byť po celej stene v prípade že vlhkosť vzlína od základov ale v mnohých prípadoch stačí keď je vetraný len sokel domu. Montáž takého vetrania je veľmi jednoduchá a nepredstavuje veľký zásah do pôvodnej stavby. Najnovšie sa na vysušovanie domov začínajú používať fyzikálne metódy odpudzovania vody a vlhkosti. Tieto spôsoby sú založené na princípe využitia základných fyzikálnych zákonov pôsobením na vlhko prirodzenými magnetickými poliami a ich vplyv na molekuly vody. To znamená že v priestore domu na vhodnom mieste je uložený rezonátor, vlny ktorého spôsobujú zmenu polarity molekúl vody a tie sú odpudzované naspäť do pôdy. Rezonátor je nemá žiaden vplyv na zdravie ľudí, vlny nie sú počuteľné takže je zaradený k ekologickým zariadeniam. Tieto rezonátory môžu byť pasívne alebo aktívne, pasívny nevyžaduje na prevádzku žiadnu dodatočnú energiu, aktívny vyžaduje pripojenie na elektrickú sieť no spotreba energie je zanedbateľná. Okrem tých spôsobov sa požívajú i elektrický spôsoby vysúšania stien kde sa do stien nainštalujú elektródy ktoré po prívode elektrického prúdu murivo nahrievajú a tým sú steny vysúšané. Vysúšanie prebieha automaticky a elektródy sa zapínaj v závislosti od vlhkosti stien tak aby murivo neustále udržovali v suchom stave. Tento spôsob však spotrebuje viac energie a tak sú i na jeho prevádzku trvalé náklady. Netreba však zabúdať že jednorázové vysušenie múrov vám nezabezpečí trvale suchý dom. Môže tomu tak byť keď odstránite príčiny vlhnutia múrov. Preto treba príčinu vždy nájsť a vykonať také opatrenia aby bolo natrvalo zabránené prenikaniu vlhkosti do muriva domu. Pri silne zamoknutom a poškodenom murive odporúčame jeho sanáciu a opravu, často i ošetrenie muriva a omietok protipliesňovými prostriedkami tak aby deštrukcia poškodeného muriva bola natrvalo zastavená. V niektorých prípadoch je vhodné i zvážiť obnovu izolácie múrov od základov alebo izoláciu samotných základov. Účinnými sú i rôzne spôsoby odvodnení blízkeho okolia domu aby voda z pôdy odtekala mimo základov . Vo väčšine prípadov sa to dá vyriešiť položením drenážnych rúrok do zeme, alebo odvodňovacími rigólmy okolo základov a tak sa voda odvádzala preč ešte predtým ako príde do styku so základmi domu. Najčastejšie však realizujeme radikálnejšie spôsoby zabráneniu vlhnutia domov a to sú dodatočné izolácie spodných časti muriva od základov. Tieto metódy vysušovania domov sú veľmi spoľahlivé hlavne sú dlhodobé a trvácne. Zaoberáme sa i vysušením domov po povodniach a odstraňovaní škôd na omietkach a murive. Sme tu pre vás a ochotne poradíme a zabezpečíme aby váš dom bol natrvalo suchý.